| UPC | 043125016693 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S752 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Sniper Gray Cerakote |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 50.5 |
| Magazine Included | 1 x 3-Round |
| Model | Crest |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.1 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |
BERGARA CREST 6.5CR 20″ GRAY OMNI
BERGARA CREST 6.5CR 20″ GRAY OMNI
$1,799.99
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.