| UPC | 043125015771 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | B14S502C |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Graphite Black Cerakote |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 50 |
| Model | B-14 Series |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 7.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | Drilled & Tapped |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
| Units per Box | 1 |
BERGARA RIDGE 6.5CR BK/SYN 22″ 4+1 TB
- You cannot add "TMC ENCORE 12/24MC MOBL FO" to the cart because the product is out of stock.
- You cannot add "TMC ENCORE 12/24MC MOBL FO" to the cart because the product is out of stock.
BERGARA RIDGE 6.5CR BK/SYN 22″ 4+1 TB
$899.99
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.