| UPC | 787450810488 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4577-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 34.3 |
| Model | BFT47 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 10.1 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Units per Box | 1 |
CENTURY ARMS BFT47 7.62X39 KONA BROWN 30+1
CENTURY ARMS BFT47 7.62X39 KONA BROWN 30+1
$710.69
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.