| UPC | 787450662605 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RI4093-N |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 39.2000 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Yes |
| Shipping Weight | 9.65 |
| Sights | Open Rifle Sights |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| Package Height | 12.0 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | Rifle |
| Sights Type | Adjustable Sights |
CENTURY ARMS VSKA 7.62X39 TROOPER 30+1 C10
CENTURY ARMS VSKA 7.62X39 TROOPER 30+1 C10
$686.54
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.