| UPC | 810172121126 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV10-3PWD00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 + 1 |
| Length | 30.9000 |
| Model | VECTOR SDP |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Package Height | 3.11 |
| Package Width | 11.12 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 9.75 |
| Sights | Low Profile Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
KRISS USA VECTOR SDP G3 10MM 5.5″ DELTA
- You cannot add "Ed Brown EVO KC9 Stainless Carry Handgun 9mm Luger 9rd Magazine 4" Barrel Thumb Safety" to the cart because the product is out of stock.
KRISS USA VECTOR SDP G3 10MM 5.5″ DELTA
$1,609.99
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.