| UPC | 011356579317 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 57931 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6mm ARC |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Model | 110 Carbon Predator |
| Rate of Twist | 1:7.50" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 10.3 |
| ATF Type | Rifle |
| Number of Magazines | 1 10 rd. AICS Magazine |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.3 |
| Product Type | Rifle |
SAVAGE ARMS 110 CARBON PREDATOR 6MMARC
- You cannot add "Remington 783 Rifle 6.5 Creedmoor 4rd Magazine 22" Barrel Kryptek OT" to the cart because the product is out of stock.
SAVAGE ARMS 110 CARBON PREDATOR 6MMARC
$1,507.06
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.