| UPC | 706397929480 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC9319BOSP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 1 x 13-Round |
| Model | Hellcat |
| Number of Magazines | 2 One 11 rd. & One 13 rd. Ext. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Grip |
| Shipping Weight | 2.2 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Contrast |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 13+1 NS
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT OSP 9MM BLK 3″ 13+1 NS
$580.75
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.