| UPC | 082442924656 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXVA370 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 24.3" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 49 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 6.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.4 |
| Sights | No Sights |
TIKKA T3X LT VEIL ALPINE 7MAG
- You cannot add "SAVAGE ARMS AXIS 2 PRO FOR 223REM 20" LH" to the cart because the product is out of stock.
- You cannot add "Nosler Accubond Trophy Grade Rifle Ammunition 6.5-284 Norma 140 gr PT 2750 fps 20/ct" to the cart because the product is out of stock.
TIKKA T3X LT VEIL ALPINE 7MAG
$1,489.00
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.