| UPC | 082442946146 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | JRTXRSV370 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 23.7" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 49 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 11.4 |
| Sights | No Sights |
TIKKA T3X SUPER VRMNT 7MAG 24″ 5+1
- You cannot add "CHA MESA FFT BA 22CR 20B" to the cart because the product is out of stock.
- You cannot add "CHA MESA FFT BA 22CR 20B" to the cart because the product is out of stock.
TIKKA T3X SUPER VRMNT 7MAG 24″ 5+1
$1,699.00
You must be logged in to post a review.
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands






Reviews
There are no reviews yet.